Marita Lumi papuošalų paroda “Džiunglės” 2019.01.25 – 2019.02.14

Penktadienį, sausio 25d 18.00, „Vilnensis“ galerija ir parodos autorė Marita Lumi kviečia visus į džiungles! „Džiunglės“ – būtent taip vadina savo parodą jaunoji papuošalų menininkė, kuri, pasinėrusi į animalistiką, savo kūriniuose atvaizduoja pauksčius ir gyvūnus. „Džiunglės“ analizuoja santykį tarp žmonių ir gamtos, bei mūsų laikmečiui būdingų visuomenės įsitikinimų. Gyvūnai dažnai alegoriškai simbolizuoja žmones, jiems yra priskiriamos įvairios reikšmės. Gyvūnijoje pasitaikantys įvykiai gali lengvai būti palyginami su žmonių pasauliu.

„Džiunglės“ galėtų atspindėti mūsų visuomenę kaip mišką, kuriame slepiasi stebuklingas ir nuotykingas pasaulis, kur norėčiau pakviesti ir žiūrovus. Parodoje kiekvienam darbui yra skirta viena savotiška tikra istorija apie gyvūno pobūdį arba įpročius. Su savo paroda aš išvedu gyvūnus iš miško ir pridedu jiems vertės, jų nekankindama,“ – savo parodos paslaptis atskleidžia Marita Lumi.

Marita Lumi 2015 metais baigė Estijos Dailės Akademijos papuošalų meno magistrantūrą (vadovė profesorė Kadri Mälk). Ji yra papuošalų prekinio ženklo Luminée kūrėja ir dirbtuvės kūrybinė vadovė. Menininkė save tobulino Prancūzijoje, Strasbūre, Talino Techninio Universtiteto Geologijos institute, ir rezidavo Portugalijoje, Porte. Dalyvavo daugybėje parodų, buvo „Estijos Jaunojo Papuošalo“ konkurso nominantė 2016 ir 2017 metais, o 2018 metais laimėjo pagrindinį prizą. Tais pačiais 2018 metais ji buvo Estijos Aukso ir Laikrodžių Sąjungos konkurso „Estijos Metų Papuošalas“ nominantė, A Galerijos papuošalų konkurso laimėtoja ir A Galerijos geriausio seifo parodos laimėtoja. 2018 metų kovo mėnesį Maritos Lumi papuošalų menas buvo pristatomas ir per British Vogue.

Paroda „Džiunglės“ mini Estijos šimtmetį ir keliavo pro Estiją jau nuo 2018 metų pradžios. Dabar ji pasiekė ir Lietuvą. Paroda jau buvo eksponuojoma: 2018 m vasarį ir kovą Parnu (Parnu Naujosios Dailės Muziejuje); 2018 m balandį ir gegužę Taline (Talino oro uoste); 2018 m birželį ir liepą Viljandyje (Viljandi vandens bokšte); 2018 m rugpjūtį ir rugsėjį Peltsama (Põltsamaa pArt galėrijoje); 2018 m rugsėjį ir spalį Veru regione (Obinitsa Kunstizaal), 2018 m spalį ir lapkritį Saremos saloje (Kuressaare Raegalerii), ir nuo 2018 m gruodžio iki 2019 m sausio Narvoje (Narvos tvirtovėje). 2019 m kovą paroda pasieks net Berlyną (Trofejas galerijoje) ir gegužę sugrįš po kelionės į Estiją, į Tartu (į Gamtos muziejų) ir liepą į Taliną (į HOP galeriją).

Nuotrauka: Temuri Hvingija